Mamy 10 833 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Czy budowa nawierzchni wymaga projektu budowlanego?

Autor: Kamil Wasilewski • Opublikowane: 18.06.2015

Problem dotyczy drogi dojazdowej (ślepej) do posesji, której współwłaścicielami są posiadacze przylegających działek. Czy budowa nawierzchni na niej wymaga projektu budowlanego, pozwolenia i zgody wszystkich właścicieli?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Budowa nawierzchni wymaga sporządzenia projektu budowlanego. Konieczne jest również uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Budowa nawierzchni wymaga zgody wszystkich współwłaścicieli, bowiem jest to czynność przekraczającą zakres zwykłego zarządu. W razie braku zgody wszystkich współwłaścicieli pozostali mogą wystąpić do sądu o rozstrzygnięcie sprawy.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 5 minus 8 =

»Podobne materiały

Kłótnia z sąsiadem o granice nieruchomości

Zatrudniony przeze mnie geodeta miał ustalić, jakie są granice mojej działki – okazało się, że ma ona trochę inne granice na mapie niż w terenie. Jeden z moich sąsiadów nie podpisał protokołu ustalenia przebiegu granic. Według protokołu geodety ów sąsiad postawił swój płot na mojej działce. Ki

Sprawa o wydanie decyzji na zabudowę sąsiedniej działki

Otrzymałem pismo z urzędu gminy, zawiadamiające mnie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji na temat budowy domu na działce sąsiadującej z moją. Na podstawie art. 10 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego strony mogą zgłosić ewentualne żądania lub zastrzeżenia w tej sprawie. Czy

Odbiór budynku – czy jest potrzebny?

Pewien budynek gospodarczy został wybudowany w 1980 r. Posiadam jego plan, zezwolenie z urzędu oraz pismo geodety powiatowego stanowiące, że budynek jest zgodny z wytyczoną granicą. Podczas pomiarów geodezyjnych całej wsi wspomniany budynek został naniesiony na mapy geodezyjne zgodnie z granicą
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »