Mamy 10 894 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Czy szkoła złamała prawo, nie udostępniając protokołów ze spotkań?

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 24.11.2018

Uczestniczyłam w spotkaniach w szkole dotyczących mojego dziecka. Na spotkaniach były sporządzane protokoły. Nie otrzymaliśmy jako rodzice kopii tych protokołów. Czy szkoła złamała prawo, nie udostępniając protokołów ze spotkań?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Odpowiadając na Pani pytanie uprzejmie informuję, że na wstępie należy podkreślić, że przepisy prawa oświatowego nie określają zasad, na jakich udostępnia się rodzicom dokumentację związaną z ich dzieckiem.

 

Obszary współpracy z rodzicami określają przepisy i statut szkoły – rodzice mają prawo uzyskiwać od szkoły informacje o swoim dziecku, jego postępach i trudnościach w nauce i zachowaniu oraz o szczególnych uzdolnieniach.

 

Co do zasady szkoła nie ma podstaw, aby odmówić rodzicowi prawa wglądu w dokumentację z takich spotkań. Nie musi wydawać mu kopii – rodzic może w każdej chwili przyjść do szkoły i do dokumentacji zajrzeć oraz zrobić sobie notatki.

 

Jednak żaden przepis nie nakłada na szkołę obowiązku wydawania kopii protokołów rodzicom. Chyba że taki zapis znalazł się w statucie szkoły.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • zero plus X =

»Podobne materiały

Czy subwencja oświatowa może być przeznaczona na remont?

Czy według prawa pieniądze z subwencji oświatowej w przedszkolu niepublicznym mogę przeznaczyć na remont budynku przedszkola? Właścicielem tego przedszkola jest urząd, ja tylko dzierżawię. Wyremontowałem dach i zrobiłem ocieplenie – urząd dał materiał, ja poniosłem koszty robocizny.

Dodatkowe obowiązki narzucone nauczycielowi niezwiązane z wykonywanym zawodem

Pracuję w szkole jako pedagog i nauczyciel języka francuskiego. Mam 20 godzin pensum tygodniowo, jednak mój rzeczywisty czas pracy wynosi nawet 34 godziny. Dyrektor narzuca mi dodatkowe obowiązki niezwiązane z wykonywanym zawodem, które muszę wykonywać – oczywiście bezpłatnie. Czy może to robi

Czy uczelnia może odebrać mi tytuł magistra?

Zdobyłem tytuł magistra 6 lat temu. Być może praca magisterska zostanie uznana za plagiat. Czy uczelnia może mi odebrać tytuł magistra? Dzięki niemu dostałem awans i podwyżkę. Czy mogę odpowiadać z art. 286 K.k.?
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »