Mamy 11 498 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Czy przysługuje nagroda jubileuszowa za łącznie 40 lat?

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 14.05.2019

W 2012 r. przeszedłem na emeryturę po przepracowaniu 32 lat, 4 pełnych miesięcy w MSWiA (policja). Jeszcze w okresie tej pracy otrzymałem nagrodę jubileuszową za 35 lat (doliczano okres studiów). Od 2013 r. podjąłem pracę na umowę-zlecenie jako nauczyciel akademicki. W takim charakterze pracowałem w roku akademickim 2013/2014 i 2014/2015. Od dnia 1.10.2015 zostałem zatrudniony na etacie wykładowcy, umowę podpisałem do dnia 30.09.2018 r. Czy w związku z tym w czasie pracy na uczelni przysługuje mi bądź będzie przysługiwała nagroda jubileuszowa za łącznie 40 lat pracy?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z art. 156 ustawy o szkolnictwie wyższym „pracownicy uczelni publicznej mają prawo do nagród jubileuszowych, z tytułu wieloletniej pracy, w wysokości:

 

1) za 20 lat pracy – 75% wynagrodzenia miesięcznego;

2) za 25 lat pracy – 100% wynagrodzenia miesięcznego;

3) za 30 lat pracy – 150% wynagrodzenia miesięcznego;

4) za 35 lat pracy – 200% wynagrodzenia miesięcznego;

5) za 40 lat pracy – 300% wynagrodzenia miesięcznego;

6) za 45 lat pracy – 400% wynagrodzenia miesięcznego”.

 

Zgodnie z § 1 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 14 września 2006 r. w sprawie ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających pracowników uczelni publicznej do nagrody jubileuszowej oraz sposobu jej obliczania i wypłacania „do okresu pracy uprawniającego pracownika uczelni do nagrody jubileuszowej, zwanej dalej »nagrodą«, zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów podlegają one zaliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze”.

 

Okres świadczenia usług na podstawie umowy-zlecenia nie jest okresem pracy zaliczanym do ogólnego stażu pracy pracownika uprawniającego go do nagrody jubileuszowej. Oznacza to, że Pana zatrudnienie od 2013 do 2015 r. nie może zostać zaliczone do stażu pracy uprawniającego Pana do nagrody jubileuszowej. Obecnie nie ma Pan więc prawa do tej nagrody, a do zakończenia umowy w 2018 r. będzie Pan miał 39 lat pracy, więc za mało, aby tę nagrodę otrzymać.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • VII plus dziesięć =

»Podobne materiały

Termin otrzymania ostatniej wypłaty pracy pracownika zwolnionego na mocy art. 52 K.p.

Przez pierwszy tydzień grudnia pracowałem zgodnie z grafikiem przedstawionym przez pracodawcę. Później, przez dwa tygodnie przebywałem na planowanym urlopie. W pracy stawiłem się zaraz po nim i tego dnia wręczono mi wypowiedzenie umowy o pracę na mocy art. 52 Kodeksu pracy. Kilka dni później po

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »