Mamy 11 794 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Czas pracy w Anglii

Opublikowane: 23.12.2010

Artykuł skierowany jest do osób zatrudnionych w Anglii, omawia bowiem podstawowe zasady związane z pojęciem czasu pracy zgodnie z regulacjami obowiązującymi w tym kraju.Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Wśród zagadnień ściśle związanych z czasem pracy wyodrębnić należy: przerwy na odpoczynek, urlopy, płace urlopowe, pracę w nocy i ilość godzin, które pracownik może przepracować w każdym tygodniu. Informacje na ten temat zatrudniony w Anglii pracownik może uzyskać choćby z dostępnych ulotek objaśniających prawa pracownicze, które udostępnia Kongres Związków Zawodowych TUC.

 

Przerwy na odpoczynek

 

Jeśli twój dzień roboczy trwa ponad sześć godzin, masz prawo do 20 minut przerwy na odpoczynek. Jeśli masz 18 lat lub mniej, wówczas masz prawo do 30-minutowej przerwy po czterech i pół godzinach pracy.

 

Urlop wypoczynkowy

 

Powinieneś otrzymać cztery tygodnie płatnego urlopu w ciągu roku. Niektóre biura pośrednictwa pracy próbują „obejść” to prawo, twierdząc, że płaca za urlop jest wliczona w stawkę godzinową, w związku z czym nie są oni zobowiązani do dodatkowej wypłaty, jeśli bierzesz urlop. Fakt, że twoja płaca zawiera sumę pokrywającą płacę za urlop oraz wysokość płacy za urlop, która jest wliczona do twojej płacy, powinien być jasno opisany w twojej umowie o pracę. Warto także wiedzieć, wypłaty zwane u nas „13-tkami” („14-tkami”) oraz dodatki urlopowe nie są w Wielkiej Brytanii przyjęte.

 

Praca w nocy

 

Osoby, które regularnie pracują w nocy, nie powinny pracować dłużej niż 8 godzin w każdym okresie 24-godzinnym. Przepisy dotyczące wymiaru godzin pracy pozwalają na pracę w nocy średnio w przyjętym 17-tygodniowym okresie obliczeniowym, w tym samym wymiarze, który dotyczy zwykłego tygodnia pracy. Osobom pracującym w nocy przysługuje prawo do bezpłatnych badań kontrolnych.

 

Tydzień pracy

 

Masz prawo nie przekroczyć średnio 48 godzin pracy na tydzień. To ograniczenie dotyczy średniego 17-tygodniowego okresu obliczeniowego. Możesz zrzec się tego prawa, ale nikt nie może tego na tobie wymusić. Możesz również ponownie uzyskać to prawo w dowolnym momencie, jakkolwiek okres, po którym uzyskasz ochronę praw, może potrwać do trzech miesięcy.

 

 

 

Źródło: http://www.tuc.org.uk


Stan prawny obowiązujący na dzień 23.12.2010


Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • VII - 0 =

 

»Podobne materiały

 

 

 

 

 

 

 

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

Poduszki