.
Mamy 12 842 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Co mi grozi za kradzieże portfeli?

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 19.06.2017

Poznawałem kobiety na portalu randkowym i zdarzało się, że w trakcie spotkań, wykorzystując ich nieuwagę, kradłem drobne kwoty pieniężne, w tym 3 razy portfel z torebki wraz z dokumentami. W sumie miało to miejsce 5 razy. Chcę dobrowolnie poddać się karze. Prokurator proponuje 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata za kradzież tych portfeli z gotówką i dokumentami. Policja twierdzi, że sprawa jest rozwojowa. Jak długo może trwać dochodzenie? Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że mogę dostać karę bezwzględnego pozbawienia wolności bez zawieszenia? Nadmieniam, że raz byłem skazany przez sąd na grzywnę 200 zł kilka miesięcy temu za kradzież jakiegoś drobiazgu na stacji benzynowej. W trakcie przeszukania został zabezpieczony mój komputer, tel, firmowy palmtop. Są to narzędzia służące do pracy. W jakim terminie mogę je odzyskać z policji?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Co mi grozi za kradzieże portfeli?

Fot. Fotolia

Podstawę prawną niniejszej opinii stanowią przepisy Kodeksu postępowania karnego zwanego dalej K.p.k. oraz przepisy Kodeksu karnego – K.k. Dla potrzeb niniejszej opinii przyjmuję, że zarzut został już Panu postawiony. W mojej ocenie dla Pana najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby już więcej pokrzywdzonych się nie znalazło, bowiem wówczas prokuratura obejmie nowych pokrzywdzonych tym samym postępowanie, co może z kolei skutkować wnioskowaniem o karę pozbawienia wolności bez warunkowego jej zawieszenia. Jeżeli natomiast nowe czyny nie zostaną ujawnione, wówczas może Pan liczyć na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania.

 

Długość postępowania karnego w tym przypadku jest w znacznej mierze uzależniona od czynności, które organy ścigania w tej sprawie zamierzają przeprowadzić. Jeżeli bowiem Pana komputer został zatrzymany i przekazany do analizy, to wówczas nie otrzyma Pan go, dopóty policja nie wyda w tej sprawie opinii. Do tego też czasu nie ma co liczyć na zakończenie postępowania.

 

W chwili obecnej na Pana miejscu skorzystałbym z uprawnienia podejrzanego i złożył w prokuraturze wniosek o wgląd do akt sprawy celem ustalenia, jakie czynności w sprawie zlecił prokurator, które z nich zostały już wykonane, które jeszcze nie. Bez tych informacji niestety niezwykle trudno jest skazać, czy zaproponowana Panu kara jest adekwatna do czynu.

 

Proszę zatem udać się do prokuratury po uprzednim złożeniu wniosku o wgląd do akt sprawy i ustalić, czy wszystkie Pana „ofiary” są ujęte w sprawie.

 

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Indywidualne porady prawne

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • osiem + 2 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl