Mamy 6791 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie »  Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło do naszego prawnika specjalisty.

Podwójne opodatkowanie

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 98 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 05.03.2017

Firmy w Polsce i we Włoszech, gdzie odprowadzać podatki?

Od 8 lat prowadzę działalność gospodarczą w Polsce, firma wykonuje usługi dla klienta zagranicznego. Również od 8 lat pracuję na terenie ...
Opublikowane: 08.02.2017

Rozliczenie marynarza pracującego na statku zarejestrowanym na Bermudach

Jestem marynarzem pracującym na pokładzie statku zarejestrowanego na Bermudach. Spędzam za granicą więcej niż 6 miesięcy w roku. Do tego ...
Opublikowane: 26.11.2016

Rezydencja podatkowa w USA - FATCA

Urodziłem się w USA. Mam obywatelstwo polskie i amerykańskie. Od 7. roku życia mieszkam w Polsce. Nigdy nie osiągałem żadnych dochodów w ...
Opublikowane: 01.11.2016

Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej w Norwegii

W marcu ubiegłego roku zarejestrowałem polską firmę jednoosobową w Norwegii. Trzy miesiące później podjąłem pracę wraz z moimi 5 ...
Opublikowane: 25.05.2016

Sprzedaż domu za granicą przed upływem 5 lat a podatek

Mieszkam w Polsce. Otrzymałam spadek w postaci nieruchomości w USA. Złożyłam zeznanie SD-Z2. Obecnie otrzymałam pieniądze ze sprzedaży ...
Opublikowane: 04.04.2016

Praca dla brytyjskiej firmy w Afganistanie a podatki w Polsce

Pracuję dla brytyjskiej firmy w Afganistanie, wynagrodzenie dostaję w dolarach. Firma jest brytyjska, ale zarejestrowana w Dubaju. Pracuję w ...
Opublikowane: 13.03.2016

Przedstawicielstwo w Polsce spółki z siedzibą w Hongkongu

Spółka z siedzibą w Hongkongu założona przez obywatela chińskiego i Polaka (oficjalnie pracującego i mieszkającego w Chinach) ma zamiar ...
Opublikowane: 08.03.2016

Stały pobyt za granicą a kupno mieszkania na kredyt w Polsce

Od 2004 roku mieszkam na stałe w Irlandii. Do tej pory nie rozliczałam się w Polsce. Jednak w 2014 roku kupiłam w Polsce mieszkanie ...
Opublikowane: 23.02.2016

Wyłączna praca jako marynarz

Czy mając tylko przychody z pracy na statku, którego faktyczny zarząd mieści się we Francji, powinienem składać PIT? Jak podobna sytuacja ...
Opublikowane: 21.01.2016

Delegacja do pracy w Egipcie a podatki w Polsce

Wyjechałem z Polski w 2006 r. do Wielkiej Brytanii. Od 2008 r. pracuję jako oddelegowany pracownik w Egipcie. W Wielkiej Brytanii składałem ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 3 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 21.11.2014
Jednak to nie koniec podatkowego Eldorado – nowa umowa z Emiratami Arabskimi najwcześniej od 2016 r.
W wielu artykułach można spotkać nieprawdziwe informacje dotyczące tego, iż od dnia 1 stycznia 2015 r. wchodzi w życie zmieniona wersja ...
Opublikowane: 06.09.2011
Dwa miejsca zamieszkania a rezydencja podatkowa
Autor omawia problem (i jego rozwiązanie) osób, które według ustawodawstwa wewnętrznego krajów, w których przebywają, posiadają dwa ...
Opublikowane: 20.08.2010
Prace sezonowe – problemy podatkowe
Autor omawia podstawowe problemy podatkowe związane z rozliczeniem w kraju prac sezonowych wykonywanych w innych krajach.

»Materiały

Ilość: 6 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 24.10.2011
Podwójne opodatkowanie
Za niekorzystne dla podatników należy uznać zjawisko – związane z samą konstrukcją systemu podatkowego – jakim jest podwójne ...
Opublikowane: 13.10.2011
Dochody z zagranicy
Coraz więcej osób podejmuje pracę zdalną, zamiast emigrować do krajów „starej Unii Europejskiej”, pozostając w kraju, świadczą pracę ...
Opublikowane: 06.10.2011
Dodatkowy dochód
Artykuł 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi: „Osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej ...
Opublikowane: 05.10.2011
Dochody z pracy
Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o PIT podatnik, który jest polskim rezydentem, obowiązany jest opodatkować w Polsce wszystkie uzyskane przez ...
Opublikowane: 19.08.2011
Zwrot podatku z zagranicy
Warto wiedzieć, że przy legalnym zatrudnieniu za granicą, występuje często nadpłacony podatek, który można odzyskać. Zwrot podatku z ...
Opublikowane: 19.08.2011
Zwrot podatku z Anglii
Każda osoba pracująca w Anglii ma potrącane z wypłat zaliczki na podatek dochodowy. Taka osoba, po powrocie do Polski, może ubiegać się o ...

Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło do naszego prawnika specjalisty.
wizytówka Szukamy prawników »