Zadaj pytanie ›  Zadaj pytanie ›

Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Wpisz tutaj swoje pytanie, a trafi ono do naszego prawnika specjalisty.

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 116 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 16.03.2015

Utrata prawa do ulgi w podatku od spadków i darowizn

W 2009 roku otrzymałam w postaci darowizny mieszkanie od mojej teściowej. Notariusz sporządzający umowę poinformował mnie, że otrzymam ...
Opublikowane: 06.03.2015

Przepisanie działki na nowożeńców

Za miesiąc biorę ślub z narzeczoną. Teściowie chcą nam przepisać działkę budowlaną. Jak to zrobić, by uniknąć podatku, ale byśmy ...
Opublikowane: 08.02.2015

Odnowienie obowiązku podatkowego na skutek powołania się na istnienie darowizny

W 2006 roku mąż chciał kupić dwa mieszkania. Na konto dewelopera zostały wpłacone pierwsze raty. W 2007 roku zmienił zdanie i postanowił, ...
Opublikowane: 09.12.2014

Darowizna od babci dla wnuczki

Otrzymałam od babci w formie darowizny 40 00 zł. Czy muszę od tego zapłacić podatek? Jako skorzystać ze zwolnienia?
Opublikowane: 07.11.2014

Darowizna rzeczowa i pieniężna dla dziecka

Zamierzam w jednym roku dokonać na rzecz syna darowizny pieniężnej (80 tys. zł) i rzeczowej – mieszkania kupionego na kredyt (jeszcze ...
Opublikowane: 04.11.2014

Darowizna pieniężna dla syna

Mój mąż obdarował syna kwotą 40 tysięcy złotych. Została zawarta umowa darowizny w formie pisemnej, a kwota wpłacona na konto bankowe ...
Opublikowane: 31.10.2014

Rozliczenie z fiskusem spóźnionego podatku od spadku

Moi rodzice przed około 20 laty otrzymali odszkodowanie za niesłuszne skazanie w wysokości 702 797 400 zł (przed denominacją). ...
Opublikowane: 30.10.2014

Podatek od spadku po najbliższej rodzinie

Za kilka dni ma odbyć się sprawa sądowa o nabycie prawa do spadku po mojej zmarłej żonie. Spadkobiercami będą moi synowie i ja. Zamierzam ...
Opublikowane: 19.10.2014

Cesja prawa do mogiły rodzinnej na cmentarzu

Brat mieszkający za granicą chce dokonać na mnie cesji prawa do mogiły rodzinnej na cmentarzu. Nie mamy testamentu itp. po rodzicach, ...
Opublikowane: 13.10.2014

Darowizna dla pełnoletniego dziecka

Mam otrzymać od ojca, mieszkającego poza Europą, pieniądze na zakup mieszkania. Ojciec może wysłać te pieniądze tylko poprzez konto ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług  nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi  ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.

Zbyszek


Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.

Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.

Pozdrawiam i do miłego, Henryk


Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!

Małgorzata


Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.

Jacek


Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!

Zbyszek


Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim”  w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!

Stały klient Tomasz.


Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez  maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.

Iwona


Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.

Agnieszka


Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.

Anna


Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam Krzysztof.


Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.

Danuta


Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.

Maciej


Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!

Tomasz


Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!

Małgosia


Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.

Joanna


Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.

Roman


BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.

Zbyszek.


Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam serdecznie, Jarek


Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.

Pozdrawiam, Piotr


Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.

Dziękuję i pozdrawiam cały zespół, Roksana


Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

Krzysztof

 


»Artykuły

Ilość: 11 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 20.03.2015
Dziedziczenie a urząd skarbowy
Otrzymanie spadku co do zasady wiąże się z obowiązkiem zapłaty podatku. Zwolnione z tego obowiązku są między innymi osoby należące do ...
Opublikowane: 05.08.2013
Czy nabycie spadku podlega opodatkowaniu?
Nabycie majątku w drodze spadkobrania podlega co do zasady opodatkowaniu . Jednak najbliższa rodzina spadkodawcy może być zwolniona z ...
Opublikowane: 20.09.2009
Opieka nad spadkodawcą jako warunek skorzystania z ulgi mieszkaniowej w podatku od spadków i darowizn
Autor omawia instytucję umowy o opiekę nad spadkodawcą, jako warunek zastosowania tzw. ulgi mieszkaniowej dla nabywców zaliczanych do III ...
Opublikowane: 09.09.2009
Skutki niezgłoszenia darowizny do opodatkowania
Autor omawia skutki niezgłoszenia darowizny do opodatkowania, w tym konsekwencje karne.
Opublikowane: 04.09.2009
Podstawa opodatkowania w podatku od spadków i darowizn
Autor omawia zasady ustalania podstawy opodatkowania w podatku od spadków i darowizn.
Opublikowane: 04.09.2009
Podstawa opodatkowania w podatku od spadków i darowizn świadczeń powtarzających się
W artykule autor omawia podstawę opodatkowania w podatku od spadków i darowizn świadczeń powtarzających się, uwzględniając zmiany sprzed ...
Opublikowane: 02.09.2009
Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn
Autor omawia zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej istniejącej w podatku od spadków i darowizn.
Opublikowane: 28.07.2009
Dziedziczenie praw do wkładu mieszkaniowego w spółdzielni mieszkaniowej
Autor wyjaśnia, czym jest i jak jest opodatkowane dziedziczenie praw do wkładu mieszkaniowego w spółdzielni mieszkaniowej.
Opublikowane: 30.03.2009
Nabycie własności rzeczy znajdujących się za granicą
Autor w artykule wyjaśnia, kiedy nabycie własności rzeczy znajdujących się za granicą lub praw majątkowych wykonywanych za granicą podlega ...
Opublikowane: 19.02.2009
Szczegółowe zasady obliczania odsetek i opłaty prolongacyjnej w 2009 roku
Artykuł wskazuje szczegółowe zasady obliczania odsetek i opłaty prolongacyjnej obowiązujące w 2009 roku.

»Orzecznictwo

Ilość: 1 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 30.11.-1
Darowizna z zagranicy
Interpretacja indywidualna IPPB2/415-1479/08-4/MK Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy środki pieniężne przekazane przez duńską fundację rodzinną na rzecz Wnioskodawcy po uzyskaniu w Polsce rezydencji podatkowej zostaną opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn? Czy środki pieniężne przekazane przez duńską fundację rodzinną na rzecz Wnioskodawcy po uzyskaniu w Polsce rezydencji podatkowej zostaną opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

»Materiały

Ilość: 23 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
| |
Następne › »
Opublikowane: 08.12.2011
Opodatkowanie darowizny
Opodatkowanie darowizny obliguje każdego obdarowanego do zapłaty podatku od spadków i darowizn. Jednak darowizny między rodzicami i dziećmi ...
Opublikowane: 01.12.2011
Spadki i darowizny
Chociaż spadki i darowizny w kontekście obowiązków podatkowych nadal przysparzają kłopotów, świadomość tych obowiązków u podatników ...
Opublikowane: 14.11.2011
Darowizna bez podatku
Podatek od darowizny ma obowiązek zapłacić osoba obdarowana, chyba że przepisy zwalniają ją z tego obowiązku. Czy miejsce miała będzie ...
Opublikowane: 08.11.2011
Darowizna podatek
Świadomość obowiązków podatkowych u podatników podatku od spadków i darowizn przede wszystkim dzięki zasobom internetowym jest z roku na ...
Opublikowane: 20.10.2011
Darowizna dla dziecka
Często rodzice stają w obliczu decyzji o przekazaniu swego majątku swoim zstępnym, czyli dzieciom. Chcą w ten sposób zapewnić swym potomkom ...
Opublikowane: 10.10.2011
Podatek od darowizny nieruchomości
Chociaż otrzymanie darowizny wiąże się z obowiązkiem uiszczenia podatku, jednak w pewnych przypadkach osoba obdarowana może być zwolniona z ...
Opublikowane: 30.09.2011
Podatki od darowizn
Podatki od darowizn płacimy, gdy otrzymamy w drodze darowizny jakiś majątek (może to być nieruchomości, ruchomość, wartość pieniężna, ...
Opublikowane: 30.08.2011
Podatek od spadku i darowizn 2011
Podatek od spadku i darowizn 2011 – podstawę opodatkowania stanowi wartość nabytych rzeczy i praw majątkowych po potrąceniu długów i ...
Opublikowane: 25.08.2011
Podatki darowizna
Podatki od spadków i darowizn jesteśmy obowiązani zapłacić, gdy otrzymamy w spadku lub w drodze darowizny jakiś majątek np. w postaci ...
Opublikowane: 11.08.2011
Kwota wolna od podatku
Najpierw należy ustalić, co podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn i co nie jest zwolnione z tego podatku, następnie trzeba ...
« ‹ Poprzednie
| |
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Wpisz tutaj swoje pytanie, a trafi ono do naszego prawnika specjalisty.
wizytówka
Pobierz aplikację