Mamy 6796 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie »  Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło do naszego prawnika specjalisty.

Prawo mieszkaniowe

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 730 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 26.04.2017

Od kiedy liczy się wypowiedzenie w przypadku najmu?

Dnia 20.11.2015 r. wypowiedziałam umowę najmu lokalu na czas określony. W umowie określony był 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Od jakiego ...
Opublikowane: 25.04.2017

Brak przedłużenia na piśmie umowy najmu

Trzy lata temu podpisałem umowę najmu mieszkania z możliwością jej przedłużenia i z 2-miesięcznym okresem wypowiedzenia – na rok. ...
Opublikowane: 19.04.2017

Czy mogę nie przedłużać najmu na kolejny rok mimo podpisania aneksu?

Mam podpisaną umowę na wynajęcie mieszkania do stycznia 2017 roku, jednak 2 tygodnie temu podpisałam aneks na wynajmowanie tego mieszkania na ...
Opublikowane: 13.04.2017

Kto powinien usunąć martwe zwierzę w ogródku wspólnoty

Czy prawo wyłącznego korzystania z ogródka przydomowego (wspólnota) oznacza, że martwe zwierzę (kot) jest problemem korzystającego z ...
Opublikowane: 16.03.2017

Zwrot bonifikaty na wykup mieszkania komunalnego

Mama wykupiła mieszkanie komunalne na własność, otrzymała dużą bonifikatę. Następnie mieszkanie przekazała mi, a ja je sprzedałem. ...
Opublikowane: 20.02.2017

Bezpieczny najem okazjonalny

Zastanawiam się nad wynajęciem mieszkania dwom kobietom, co wiąże się z podpisaniem z nimi umowy najmu okazjonalnego. Chciałbym zapytać, ...
Opublikowane: 18.02.2017

Wykupienie mieszkania komunalnego na własność

Oboje z mężem jesteśmy najemcami mieszkania komunalnego. Za kilka dni mam sprawę sądową o rozdzielność majątkową. Chciałabym wykupić ...
Opublikowane: 18.02.2017

Żądanie uzasadnienia podwyżki czynszu

Od 40 lat mieszkam w kamienicy, która była własnością ADM. Kamienica nie była remontowana od kilkudziesięciu lat, stawka czynszów ...
Opublikowane: 15.02.2017

Kupno mieszkania, którego właścicielem jest bank

Chciałabym kupić mieszkanie spółdzielcze własnościowe, którego właścicielem jest bank. Bank przejął mieszkanie za długi poprzedniego ...
Opublikowane: 02.02.2017

Eksmisja po licytacji komorniczej mieszkania

Zastanawiam się nad wzięciem udziału w licytacji komorniczej mieszkania. Nie w pełni znam szczegóły sprawy. Wiem, że komornik licytuje ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Aktualności

Ilość: 16 | Wyświetlono: 1-7

« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »
Opublikowane: 20.06.2013
Sejm rozpoczyna pracę nad programem „Mieszkanie dla Młodych”
19 czerwca br. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak przedstawił na plenarnym posiedzeniu Sejmu projekt ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych. Projekt przewiduje, że od stycznia 2014 r. będą przyjmowane wnioski o finansowe wsparcie na warunkach ustawy. Szacuje się, że w latach 2014-2022 kwota wydatków z tytułu finansowego wsparcia udzielanego w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” wyniesie 3,227 mld zł. Źródłem finansowania nowego programu będą środki budżetowe przekierowane z wygaszenia systemu zwrotu osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.
Opublikowane: 30.04.2012
Umowy z deweloperami na nowych zasadach
Opublikowane: 20.01.2012
Deweloperzy i kontrola ich działań
Opublikowane: 07.11.2011
Obowiązkowe przeglądy budynków
« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »

»Artykuły

Ilość: 16 | Wyświetlono: 1-10

Aktualizacja: 04.12.2014
Złożenie wniosku o dodatek mieszkaniowy
Osoba uprawniona do dodatku mieszkaniowego w celu jego uzyskania powinna złożyć odpowiedni wniosek do właściwego wójta, burmistrza lub ...
Aktualizacja: 01.12.2014
Odszkodowanie od osób bezprawnie zajmujących lokal
Właściciel lokalu zajmowanego przez inną osobę bez tytułu prawnego może, oprócz opróżnienia lokalu, żądać od tej osoby odszkodowania ...
Aktualizacja: 10.11.2014
Charakter spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu
Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu to ograniczone prawo rzeczowe, które uprawnia do używania lokalu oraz rozporządzania tym prawem. ...
Aktualizacja: 23.09.2014
Podejmowanie uchwał we wspólnocie
Uchwały we wspólnocie mieszkaniowej mogą być podejmowane na zebraniu jej członków, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów. Te ...
Aktualizacja: 10.06.2014
Zasób mieszkaniowy gminy
Nakładając na gminy obowiązek zaspokajania potrzeb mieszkaniowych, w szczególności zapewnienia lokali socjalnych, ustawodawca ...
Aktualizacja: 04.06.2014
Zasady podnajmowania lokalu
Co do zasady, najemca, który chce podnająć lokal osobie trzeciej, musi uzyskać na to zgodę wynajmującego. W przypadku lokali mieszkalnych ...
Aktualizacja: 03.06.2014
Zakaz eksmisji bez prawa do lokalu socjalnego
W obecnym stanie prawnym zakaz eksmisji bez zapewnienia lokalu socjalnego może ustanowić wyłącznie sąd, wydając wyrok nakazujący ...
Aktualizacja: 26.05.2014
Wyburzenie ścianek działowych w mieszkaniu
W przypadku gdy właściciel mieszkania zamierza dokonać wyburzenia ścianek działowych, może mieć uzasadnione wątpliwości, czy takie ...
Aktualizacja: 16.05.2014
Zakres pojęcia właściciel, które zostało użyte w ustawie o ochronie praw lokatorów
Pojęcie właściciel użyte w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego nie jest tożsame z ...
Aktualizacja: 08.05.2014
Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
Działalność zawodowa polegająca na pośrednictwie w obrocie nieruchomościami do niedawna była regulowana. Do wykonywania zawodu ...

»Orzecznictwo

Ilość: 1 | Wyświetlono: 1-1

Opublikowane: 11.04.2008
Nabywca nieruchomości w świetle ustawy o gospodarce nieruchomościami
Uchwała z dnia 11 kwietnia 2008 r. (sygn. akt III CZP 130/07)

Nabywcą nieruchomości, o którym mowa w art. 68 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2004 r., Nr 261, poz. 2603) przed jej zmianą ustawą z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 173, poz. 1218), jest wyłącznie kupujący nieruchomość od Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

»Materiały

Ilość: 39 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4
Następne › »
Opublikowane: 08.09.2012
Dopłata
Tekst porusza sprawy różnego rodzaju dopłat np. dopłata do kapitału spółki z.o.o., dopłata na mieszkanie i inne.
Opublikowane: 31.05.2012
Dzierżawa a najem
Umowa najmu tak samo, jak umowa dzierżawy daje prawo na użytkowanie cudzej rzeczy. Jeśli chodzi o różnice dzierżawa a najem: dzierżawa ...
Opublikowane: 26.05.2012
Domy bez pozwolenia
Budowa domu bez pozwolenia wymaga zalegalizowania samowoli budowlanej.
Opublikowane: 25.05.2012
Budynek gospodarczy bez pozwolenia
Czy posiadasz budynek gospodarczy bez pozwolenia? Zastanawiasz się jak go zalegalizować. Sprawdź czy budynek gospodarczy bez pozwolenia wiąże ...
Opublikowane: 25.05.2012
Dom bez pozwolenia
Czy Twój dom został wybudowany bez pozwolenia? Zastanawiasz się jak zalegalizować samowolę budowlaną? Przeczytaj poniższe teksty dot. ...
Opublikowane: 20.05.2012
Budynek bez pozwolenia
Zastanawiasz się czy można zbudować budynek bez pozwolenia czy jest to karalne i ile wynosi taka kara?
Opublikowane: 20.05.2012
Garaż blaszany pozwolenie
Budowa garażu blaszanego wymaga pozwolenia na budowę.
Opublikowane: 19.05.2012
Pozwolenie na budowę - dokumenty
Zastanawiasz się jak uzyskać pozwolenie na budowę? Jakie dokumenty są potrzebne?
Opublikowane: 19.05.2012
Obowiązki kierownika budowy
Czytając poniższy tekst dowiesz się jakie są obowiązki kierownika budowy. Jednym z obowiązków kierownika budowy jest np. stosownie ...
Opublikowane: 15.05.2012
Dokumenty do pozwolenia na budowę
Zastanawiasz się jakie są potrzebne dokumenty do pozwolenia na budowę? Potrzebne są: cztery egzemplarze projektu budowlanego (zawarte tam ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3 4
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło do naszego prawnika specjalisty.
wizytówka Szukamy prawników »